Bendigo: Kawa lepsza od rozstawionej rywalki

/ Michał Pochopień , źródło: własne, foto: Archiwum Tenisklubu

Katarzyna Kawa nadal pozostaje na Antypodach. W tym tygodniu rywalizuje w turnieju ITF w Bendigo (pula nagród 50 tysięcy dolarów). Reprezentantka Polski w pierwszej rundzie nieoczekiwanie wygrała z Jennifer Elie.

Obecnie 365. tenisistka świata nie najlepiej zaczęła swoje australijskie starty – w dwóch pierwszych występach rywalizację kończyła na pierwszej rundzie. Zmieniło się to w Bendigo, gdzie Kawę czekało potencjalnie najtrudniejsze zadanie. Na jej drodze stanęła turniejowa "ósemka", Jennifer Elie.

Kawa nie mogła wymarzyć sobie lepszego startu tego pojedynku, gdyż jej łupem padły pierwsze cztery gemy. Taka przewaga okazała się wystarczająca, aby zawodniczka pochodząca z Krynicy-Zdroju zapisała premierową partię na swoje konto. Drugi set był bardziej wyrównany, lecz ponownie górą była reprezentantka Polski, która po 70 minutach spędzonych na korcie, odniosła zwycięstwo 6:4, 6:3.

23-latka o awans do ćwierćfinału zawodów rozgrywanych w stanie Wiktoria powalczy z reprezentantką gospodarzy, obecnie 439. rakietą globu, Tammi Patterson.

Katarzyna Kawa (Polska) – Jennifer Elie (Stany Zjednoczone, 8) 6:4, 6:3