Hamamatsu: przegrany finał Jegiołki

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Justyna Jegiołka i jej partnerka Chieh-Yu Hsu przegrały 6:4, 6:7(5), 10-12 w finale debla w turnieju ITF w Hamamatsu (pula nagród 25 tys. dol.). Polsko-tajwańska para nie wykorzystała piłki meczowej w super tie breaku.

W finale spotkały się dwie najwyżej rozstawione pary, ale zwycięstwa nie odniosła ta oznaczona numerem jeden. Dla obu duetów to było pierwsze tak trudne spotkanie, bo poprzednie rozstrzygały w dwóch setach.

Każdy z trzech setów był godny finałowej konfrontacji. Każdy bardzo wyrównany. W pierwszej partii doszło tylko do jednego przełamania, a doprowadziły do niego Jegiołka z Hsu w gemie lacostowskim. Ten break przesądził o wygranej 6:4.

W drugim secie obie party traciły serwis w sumie czterokrotnie – po dwa razy polsko-tajwański i chorwacko-japoński duet. Okuno i Fett w pewnym momencie prowadziły nawet 4:1, ale Jegiołka z partnerką wyrównały. Decydował tie break. Również emocjonujący, bo wygrany przez Chorwatkę i Japonkę 7-5.

Super tie break był kolejnym osobnym thrillerem. Polka z Tajwanką zaczęły go lepiej od przeciwniczek. Miały przewagę trzech punktów po pięciu piłkach (4-1), ale rywalki stratę zniwelowały. Wyszły nawet na prowadzenie 6-5, później 8-7. Jako pierwsze meczbola miały jednak Jegiołka z Hsu przy stanie 9-8. Nie wykorzystały go, a następnie trzy akcje wygrały Okuno z Fett.

To był siódmy deblowy finał 25-letniej polskiej tenisistki w tym sezonie. Wszystkie osiągnęła w turniejach ITF. Trzy wygrała, a cztery – łącznie z sobotnim w Hamamatsu – przegrała.

Finał debla:
Jana Fett, Ayaka Okuno (Chorwacja, Japonia, 2) – Justyna Jegiołka, Chieh-Yu Hsu (Polska, Tajwan, 1) 4:6, 7:6(5), 12-10