Casablanca: Tsitsipas znów za mocny dla Majchrzaka

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak drugi tydzień z rzędu kończy rywalizację w challengerze rozgrywanym w Maroku na półfinale i po raz drugi jego pogromcą okazał się 18-letni Stefanos Tsitsipas.

W ubiegłym tygodniu Majchrzak przegrał z utalentowanym Grekiem w półfinale turnieju w Mohammedii 6:7(4), 4:6. Dzisiaj historia się powtórzyła, chociaż Polak było krok od udanego rewanżu.

20-latek z Piotrkowa Trybunalskiego wygrał pierwszego seta 6:4, ale w dwóch kolejnych partiach minimalnie górą był Tsitsipas (7:6, 6:4). Całe spotkanie trwało dwie godziny oraz 15 minut.

Za półfinał turnieju w Casablance (pula nagród 42 500 euro) Kamil Majchrzak otrzyma 29 punktów rankingowych oraz 2130 euro. Polski tenisista awansuje w rankingu z 302. pozycji na 277. miejsce.