Szarm el-Szejk: Walków i Żuk powalczą o półfinał singla

/ Michał Pochopień , źródło: własne, foto: Peter Figura

Czterech tenisistów z Polski stanęło przed szansą awansu do ćwierćfinału zawodów rangi ITF w Szarm el-Szejk (pula nagród 10 tys. dolarów). Ta sztuka udała się dwóm z nich – Szymon Walków i Kacper Żuk zameldowali się w 1/4 finału.

Tym samym Żuk po raz drugi w swojej zawodowej karierze awansował do ćwierćfinału imprezy tej rangi. 17-letni tenisista w drugiej rundzie mierzył się z notowanym na 1023. miejscu w rankingu ATP, Mitchellem Thomasem McDanielsem. Po trzysetowej rywalizacji górą był reprezentant Polski, który triumfował 6:2, 3:6, 6:3.

Najmłodszy tenisista w polskiej ekipie Davis Cup Future będzie musiał wznieść się na wyżyny, aby uzyskać miejsce w półfinale. Na jego drodze stanie turniejowa "jedynka", Lloyd Harris. O jego sile w czwartek przekonał się Michał Dembek, który po zaledwie 59 minutach poniósł porażkę 1:6, 2:6.

Bardzo dobrze w egipskim kurorcie radzi sobie Szymon Walków, który po przebrnięciu eliminacji, wygrał już dwa mecze w głównej drabince. Reprezentant Polski w 1/8 finału pokonał przeciwnika z Hiszpanii, Davida Jordis Sancheza. Walków potrzebował dwóch godzin i 43 minut, aby odnieść zwycięstwo 6:3, 6:7(2), 7:6(3).

Walków o swój życiowy sukces, czyli awans do pólfinału turnieju o puli nagród 10 tys. dolarów, powalczy z rywalem rozstawionym z numerem dwa, 466. tenisistą świata, Pablo Gonzalezem Vivero.

Niespodzianki w starciu z wyżej notowanym i bardziej znanym przeciwnikiem nie sprawił Piotr Matuszewski. Tenisista z Kalisza żażarcie walczył z Adrianem Sikorą, lecz po ostatniej piłce z awansu do ćwierćfinału mógł się cieszyć reprezentant Słowacji.

Lloyd Harris (RPA, 1) – Michał Dembek (Polska) 6:1, 6:2

Adrian Sikora (Słowacja, 7) – Piotr Matuszewski (Polska) 6:3, 4:6, 6:1

Kacper Żuk (Polska, Q) – Mitchell Thomas McDaniels (Stany Zjednoczone) 6:2, 3:6, 6:3

Szymon Walków (Polska, Q) – David Jordis Sanchez (Hiszpania) 6:3, 6:7(2), 7:6(3)