Tiencin: porażka Linette

Magda Linette na drugiej rundzie zakończyła udział w turnieju WTA w Tiencin. 24-letnia poznanianka uległa Alison Riske 3:6, 6:7(2).

Linette występ w Chinach rozpoczęła od zwycięstwa nad kwalifikantką Niną Stojanović 7:6(6), 6:0. Na drodze do trzeciego w sezonie finału Polki stanęła dzisiaj 56. w rankingu Riske, która dwa lata temu triumfowała w Tiencin.

W pierwszym secie Linette na pięć gemów serwisowych wygrała tylko dwa i w efekcie jedno wywalczone przełamanie na niewiele się zdało. W drugiej partii Riske prowadziła 5:3, ale poznanianka zdołała odrobić straty i doprowadzić do tie break. W tym od stanu 2-2 pięć kolejnych punktów zapisała na konto Amerykanka, wygrywając cały mecz w godzinę oraz 43 minuty.

Za drugą rundę w Tiencin Magda Linette otrzyma 4 899 dolarów oraz 30 punktów rankingowych. Poznanianka może być spokojna utrzymania się w czołowej setce rankingu, a nawet ma szansę awansować o dwie pozycje (aktualnie zajmuje 98. lokatę).

Alison Riske (USA) – Magda Linette (Polska) 6:3, 7:6(2)