Szarm el-Szejk: Matuszewski, Żuk i Walków w II rundzie

/ Michał Pochopień , źródło: własne, foto: Andrzej Jaworski

W środę pięciu reprezentantów Polski zagrało w pierwszej rundzie turnieju ITF w Szarm el-Szejk (pula nagród 10 tys. dolarów). Matuszewski, Żuk i Walków – ta trójka zdołała wywalczyć przepustkę do 1/8 finału.

Najmniej czasu na korcie spędził Kacper Żuk – jego przeciwnik, Joshua Luck, przy stanie 2:6, 0:1 zdecydował się nie kontynuować gry. Polak, który miejsce w turnieju głównym wywalczył dzięki przebrnięciu przez eliminację, i jego rywal reprezentujący RPA, rywalizowali jedynie przez 31 minut. 17-latek na drodze do swojego drugiego ćwierćfinału w karierze trafił na Mitchella Thomasa McDanielsa, który pokonał rozstawionego z "szóstką" Dmitro Badanowa.

Piotr Matuszewski w zeszłym tygodniu zdobył swoje pierwsze punkty do rankingu ATP, co nie oznacza, że zamierza spoczywać na laurach. Kaliszanin po dojściu do półfinału, dobrze zainaugurował zmagania w kolejnym turnieju. Reprezentant Polski miał małe problemy w starciu z Luke Johnsonem, lecz ostatecznie odniósł wygraną 3:6, 6:3, 6:4. 18-latek w drugiej rundzie zmierzy się z zawodnikiem oznaczonym z numerem siedem, Adrianem Sikorą. Słowak kiedyś był 275. rakietą świata, jednakże w ostatnim czasie zdecydowanie obniżył loty.

W pierwszej rundzie zawodów w Szarm el-Szejk doszło do wewnątrz polskiego pojedynku. Szymon Walków mierzył się z posiadaczem dzikiej karty, Ksawerym Pociejem. Lepszy w tym meczu okazał się starszy z biało-czerwonych, który odniósł pewne zwycięstwo 6:2, 6:0.

Niespodzianki w meczu z rozstawionym przeciwnikiem nie sprawił Kamil Gajewski. Polak nie nawiązał równorzędnej walki z oznaczonym z numerem trzy, Antonio Massarą i po godzinie oraz czterech minutach, odniósł porażkę 3:6, 2:6.

Antonio Massara (Włochy, 3) – Kamil Gajewski (Polska) 6:3, 6:2

Piotr Matuszewski (Polska) – Luke Johnson (Wielka Brytania, Q) 3:6, 6:3, 6:4

Kacper Żuk (Polska, Q) – Joshua Luck (RPA, WC) 6:2, 1:0 i krecz

Szymon Walków (Polska) – Ksawery Pociej (Polska, WC) 6:2, 6:0