Szarm el-Szejk: Dembek i Matuszewski w ćwierćfinale

/ Michał Pochopień , źródło: własne, foto: Andrzej Jaworski

Reprezentanci Polski w czwartek w Szarm el-Szejk radzili sobie z mieszanym szczęściem. Michał Dembek i Piotr Matuszewski zameldowali się w 1/4 finału, a Kacper Żuk i Szymon Walków wypadli poza turniejową burtę.

Na dużą pochwałę zasługuje Michał Dembek – wprawdzie reprezentant Polski w meczu drugiej rundzie mierzył się z nieklasyfikowanym w rankingu ATP, Olly’m Sadlerem, ale fakt wygranej 6:0, 6:0 jest imponujący. Tenisista urodzony we Włocławku bezwzględnie panował na korcie i odniósł zwycięstwo po zaledwie 41 minutach rywalizacji.

Dembek o awans do półfinału zawodów ITF Futures w Szarm el-Szejk powalczy ze swoim rodakiem, Piotrem Matuszewskim. Kaliszanin nie zwalnia tempa po zdobyciu swojego premierowego punktu do rankingu ATP i w drugiej rundzie w wewnątrz polskim meczu pokonał Szymona Walkówa. 18-latek w czwartkowym pojedynku posłał 11 asów i triumfował 6:4, 6:4.

Równorzędnej rywalizacji z najwyżej rozstawionym tenisistą występującym w egipskim kurorcie nie zdołał nawiązać Kacper Żuk. Reprezentanta Polski w starciu z Karimem-Mohamedem Maamounem było stać wyłącznie na cztery gemy. 362. zawodnik rankingu ATP potrzebował godziny i jednej minuty, aby odnieść końcowe zwycięstwo 6:1, 6:3.

Porażkę z rozstawionym zawodnikiem poniósł także Kamil Gajewski. 21-latek w dwóch setach przegrał z Włochem oznaczonym z numerem pięć, Andreą Vavassorim. Rówieśnik reprezentanta Polski wygrał 6:4, 7:5 i zameldował się w ćwierćfinale.

Michał Dembek (Polska) – Olly Sadler (Nowa Zelandia, Q) 6:0, 6:0

Piotr Matuszewski (Polska, Q) – Szymon Walków (Polska) 6:4, 6:4

Karim-Mohamed Maamoun (Egipt, 1) – Kacper Żuk (Polska) 6:1, 6:3

Andrea Vavassori (Włochy, 5) – Kamil Gajewski (Polska) 6:4, 7:5