Isia wygrywa trzysetowy maraton

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Agnieszka Radwańska (nr 7) awansowała do 1/8 finału turnieju w Amelia Island. Polka pokonała po zaciętym, trzysetowym spotkaniu Argentynkę Giselę Dulko 6:2, 1:6, 7:6(1). Kolejną przeciwniczką 19-letniej krakowianki będzie była liderka światowego rankingu, Francuzka Amelie Mauresmo (nr 11).

Pierwszy set spotkania przebiegał zdecydowanie pod dyktando Polki. Wyrównana walka toczyła się jedynie do stanu 2:2, a zawodniczki przełamywały wzajemnie swoje podania. Od tego momentu wszystkie gemy padły łupem Radwańskiej, która wygrała partię 6:2, wykorzystując pierwszą piłkę setową. Druga odsłona miała zupełnie inny przebieg. Na korcie dominowała 23-letnia Argentynka, która wygrała seta 6:1. Radwańska w tej części spotkania niepewnie serwowała, zdobywając zaledwie 8 punktów we własnych gemach. Tenisistka z Buenos Aires wykorzystała niedyspozycję Polki i aż trzykrotnie ją przełamała. Trzeciego seta lepiej rozpoczęła Radwańska, która objęła prowadzenia 2:0. Zawodniczki wygrywały własne gemy serwisowe aż do stanu 5:4. W dziewiątym gemie partii 19-letnia krakowianka nie wykorzystała dwóch piłek meczowych. Następnie straciła własne podanie i o losach meczu musiała zadecydować emocjonująca końcówka. W niej lepsza okazała się Radwańska, która wygrała tie-breaka do jednego. Spotkanie trwało 2 godziny i 24 minuty.

Mecz drugiej rundy był dla Polki debiutem w tym turnieju. Z tytułu rozstawienia (nr 7) Polka otrzymała w pierwszej fazie wolny los. Awans do trzeciej rundy zapewnił Radwańskiej 35 punktów do rankingu oraz 6575 dolarów. Isi nie udał się natomiast występ deblowy. Wraz ze Słowaczką Janette Husarovą odpadły w pierwszej rundzie, ulegając parze rosyjsko-białoruskiej Jelenie Wiesninie i Wiktorii Azarence.

Agnieszka Radwańska po raz trzeci zmierzyła się z Giselą Dulko. Argentynka wcześniej stawała po przeciwnej stronie siatki w grze deblowej. Podczas Wimbledonu lepsza okazała się Isia, a w Stuttgarcie triumfowała życiowa partnerka Fernando Gonzaleza. W Amelia Island te tenisistki po raz pierwszy rozegrały mecz singlowy.

W kolejnej rundzie 19-letnia Polka zmierzy się z Francuzką Amelie Mauresmo. Klasyfikowana obecnie na 24 pozycji w światowym rankingu była liderka kobiecych rozgrywek pokonała w drugiej rundzie Rumunkę Soranę Cirsteę 7:5, 6:1. Będzie to pierwsze spotkanie pomiędzy tymi zawodniczkami i zostanie rozegrane w czwartek.

Dla Agnieszki Radwańskiej turniej Bausch&Lomb Championships jest pierwszym etapem przygotowań do wielkoszlemowego Roland Garros. Turniej w północnej części Florydy rozgrywany jest na amerykańskiej, zielonej mączce.