Pekin: nieudane kwalifikacje Linette

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette nie powtórzy świetnego wyniku z Tokio w Pekinie. Poznanianka odpadła już w pierwszej rundzie kwalifikacji. Przegrała 1:6, 2:6 z Nicole Gibbs.

Ćwierćfinałem Toray Pan Pacific Open, zwycięstwem nad Julią Putincewą czy wyrównanym meczem z Caroline Wozniaci, 24-latka rozbudziła apetyty na udaną końcówkę sezonu. Niestety, z Tokio wyjeżdża bez dobrego rezultatu.

Linette znów skazana była na udział w kwalifikacjach, a te okazały się dla niej nieudane. Polka w pierwszej rundzie wylosowała rozstawioną z "11" Nicole Gibbs. Amerykanka w rankingu WTA zajmuje 75. miejsce, czyli o 20 lokat lepsze od poznanianki. Na korcie udowodniła, że nieprzypadkowo jest wyżej notowana.

Druga rakieta znad Wisły zmagała się z serwisem. Popełniła aż 6 podwójnych błędów, pierwsze podanie miała na poziomie 55%, a i tak wygrała po nim zaledwie 12 punktów (36%).

Gibbs, choć dużo lepiej nie serwowała, wykorzystała słabszą dyspozycję Linette. Przełamywała ją aż siedmiokrotnie. Poznanianka tylko raz utrzymała podanie w całym meczu – w drugim secie, dużo lepszym w jej wykonaniu. Pierwsza partia, przegrana przez nią 1:6, trwała tylko 26 minut. Druga już 49, a 24-letnia ćwierćfinalistka z Tokio zawiesiła dużo wyżej poprzeczkę przeciwniczce. Mimo tego po 1 godzinie 14 minutach uległa 1:6, 2:6.

Jeszcze szybciej, bo po 53 minutach, z kwalifikacjami pożegnała się sensacyjna finalistka z Tokio Naomi Osaka. Japonka, która została rozstawiona z "jedynką" przegrała 2:6, 1:6 z Niemką Tatjaną Marią. Na pierwszej rundzie rywalizację w eliminacjach zakończyła także ćwierćfinalistka US Open, która dała się we znaki Agnieszce Radwańskiej, Ana Konjuh. Chorwatka uległa Yafan Wang.