Balatonfoldvar: Porażki Ciasia i Gawrona

/ Michał Pochopień , źródło: własne, foto: Michał Pochopień

Paweł Ciaś i Marcin Gawron na drugiej rundzie zakończyli zmagania w turnieju ITF na Węgrzech. Reprezentanci Polski nie dali rady rozstawionym przeciwnikom.

Dwóch reprezentantów Polski w środę stanęło przed szansą awansu do ćwierćfinału zawodów rangi ITF w Balatonfoldvar. Obaj jednak trafili na trudnych rywali i nie zdołali sprawić niespodzianki.

Swoje szansę w meczu z Sebastianem Ofnerem miał Paweł Ciaś – reprezentant Polski świetnie zaczął to spotkanie, wygrywając premierową odsłonę bez straty gema! Później jednak było tylko gorzej. Tenisista rozstawiony z numerem siedem odnalazł się na korcie i w kolejnych setach zdominował zmagania. Ostatecznie Austriak odniósł wygraną 0:6, 6:1, 6:2.

Nic do powiedzenia w pojedynku z Sumitem Nagalem nie miał Marcin Gawron. Nowosądeczanin nie znalazł sposobu na dobranie się do skóry faworyzowanemu rywalowi i po godzinie i 43 minutach spędzonych na korcie, przegrał z Hindusem 4:6, 4:6.

Ciaś i Gawron na pocieszenie wygrali mecz gry podwójnej. Reprezentanci Polski za sprawą zwycięstwa nad węgierskim duetem Zsombor Piros / David Szintai awansowali do półfinału zawodów rozgrywanych w mieście położonym nad południowym brzegiem jeziora Balaton. Polska para w 1/2 finału także zmierzy się z reprezentantami gospodarzy. Tym razem na ich drodze staną Levente Godry i Peter Nagy. To spotkanie zostało zaplanowane na czwartek.

W Balatonföldvár rywalizuje także inny debel złożony z reprezentantów Polski. Mateusz Kowalczyk i Grzegorz Panfil są rozstawieni z 'dwójką’, a także są uznawani za głównych pretendentów do końcowego triumfu. Zawodnicy reprezentujący klub Górnik Bytom w ćwierćfinale gładko poradzili sobie z pogromcą Ciasia, Sebastianem Ofnerem, który współpracował z Lennym Hampelem.

Kowalczyk i Panfil o miejsce w finale powalczą z Maximilianem Neuchristem i Artemem Smirnowem.

Paweł Ciaś (Polska) – Sebastian Ofner (Austria) 6:0, 1:6, 2:6

Marcin Gawron (Polska) – Sumit Nagal (Indie, 6) 4:6, 4:6