Radwańska: grałam bardzo dobry tenis

/ Antoni Cichy , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

Środowe zwycięstwo nad Caroline Wozniacki szczególnie ucieszyło Agnieszkę Radwańską. Teraz Polka czeka na kolejne wyzwanie, czyli pojedynek ze Swietłaną Kuzniecową.

Czołowa polska tenisistka wzięła rewanż za sobotnią porażkę w Tokio. Mimo przejściowych problemów w pierwszym secie, kiedy przegrała cztery gemy z rzędu, skończyło się na 6:4, 6:2 i awansie do ćwierćfinału.

Wygrana w takich rozmiarach musiała ucieszyć, bo i tak Radwańska opuszczała kort po północy. – Jestem po prostu szczęśliwa, że wygrałam ten mecz w dwóch setach. Oczywiście, nigdy nie jest łatwo przeciwko Caroline, a ja grałam bardzo dobry tenis tego wieczoru. Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa – mówiła po drugim zwycięstwie w Wuhan.

Krakowianka i Wozniacki mogły mówić o szczęściu. Nie wszystkie tenisistki wyszły w środę na kort. Powód? Deszcz. – Świetnie, że jest tutaj dach, zwłaszcza, kiedy pada. Mecz poprzedzający nas był długi. Cieszę się, że wszyscy zostaliście ze mną – zwróciła się do kibiców, którzy wytrwali do północy i oglądali polsko-duńską konfrontację.

O półfinał mistrzyni WTA Finals powalczy z kolejną przeciwniczką, którą zna jak własną kieszeń. Ze Swietłaną Kuzniecową spotka się już po raz szesnasty. – Grałyśmy ze sobą tak wiele razy, już wszędzie i na każdej nawierzchni. Znamy się od dłuższego czasu. To kolejne wielkie wyzwanie, ponieważ jest teraz w świetnej formie, gra bardzo dobry tenis – wypowiadała się o rywalce Radwańska.

Turniejowa "trójka", meldując się w ćwierćfinale, już osiągnęła najlepszy wynik w historii startów w Wuhan. Każde zwycięstwo oznacza tylko poprawę dorobku punktowego. A to niewykluczone, jeśli ponownie spisze się równie dobrze. – Myślę, że nie mam nic do stracenia i mam nadzieję, że jestem w stanie zagrać taki sam tenis, jaki zagrałam dziś – powiedziała Polka. Półfiałowe starcie z Rosjanką w czwartek około 10 rano czasu polskiego.