Hua Hin: Kawa zagra o półfinał

/ Michał Pochopień , źródło: własne, foto: Archiwum Tenisklubu

Katarzyna Kawa zameldowała się w ćwierćfinale turnieju ITF w Hua Hin. 23-latka wygrała z Kamonwan Buayam 6:3, 7:6(4).

Katarzyna Kawa coraz śmielej sobie radzi w tajlandzkim Hua Hin – reprezentantka Polski w zeszłym tygodniu w imprezie rozgrywanej w tym mieście doszła do 1/2 finału. Tym razem jest o krok od powtórzenia tego rezultatu.

Jedyna polska tenisistka występująca obecnie w Hua Hin w środę przystąpiła do meczu drugiej rundy. Oponentką naszej zawodniczki była reprezentantka gospodarzy, Kamonwan Buayam, Tajlandka okazała się wymagającą przeciwniczką dla Kawy, lecz po ostatniej piłce tego spotkania, ręce w geście zwycięstwa mogła wznieść właśnie Polka.

Kawa i Buayam na korcie spędziły godzinię i 48 minut – Tajlandka miała swoje szansę w tym spotkaniu, w drugim secie prowadziła nawet 4:1. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:3, 7:6(4) na korzyść polskiej zawodniczki.

23-latka o powtórzenie ubiegłotygodniowego wyniku w Hua Hin, czyli dojścia do półfinału, powalczy z 263. tenisistką świata, Bułgarką Aleksandriną Najdenową.

Katarzyna Kawa (Polska) – Kamonwan Buayam (Tajlandia) 6:3, 7:6(4)