Domachowska przegrała z Razzano

/ Jarosław Skoczylas , źródło: wtatour.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Marta Domachowska odpadła w drugiej rundzie turnieju Bausch & Lomb Championships, który rozgrywany jest w Amelia Island (pula nagród 600 000 dol.). 22-letnia Polka, która zajmuje obecnie 87 pozycję w rankingu światowym WTA, przegrała 3:6, 6:2, 6:7(4) z Francuzką Virginie Razzano (nr 13).

Początek dzisiejszego pojedynku był bardzo zacięty i wyrównany. Pierwsze cztery gemy obie tenisistki pewnie wygrywały przy własnym podaniu. Od tego momentu znacznie lepiej zaczęła się prezentować 24-letnia Razzano (27 WTA), która wygrała trzy kolejne gemy – w tym raz przełamując Domachowską. Polska zawodniczka nie potrafiła odrobić tej straty, dlatego po 42 minutach gry, przegrała pierwszego seta.

Porażka 22-letniej warszawianki nie załamała, a wręcz zmobilizowała do lepszej gry. Domachowska rozpoczęła drugą partię od prowadzenia 3:0 z jednym przełamaniem serwisu Francuzki. Przewagi Polka nie straciła już do końca seta, grając bardzo solidny tenis (74% wygranych punktów po pierwszym podaniu). Była najlepsza polska zawodniczka wygrała drugą partię, 6:2.

W decydującym secie obie panie grały bardzo nierówno – najpierw prowadzenie 2:0 objęła Domachowska, jednak chwilę potem był już remis. Gdy nasza zawodniczka zdobyła trzy kolejne gemy i prowadziła 5:2, wydawało się, że nic nie jest już w stanie odebrać jej zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy. Wtedy to faworytka ponownie odrobiła stratę i wygrała seta w tie-break’u.

Było to drugie spotkanie pomiędzy tymi zawodniczkami – trzy lata temu w Warszawie, w dwóch setach lepsza okazała się Marta. Za dojście do drugiej rundy w Amelia Island, Domachowska otrzyma 20 punktów do rankingu WTA oraz blisko 3 500 dolarów premii finansowej. W przyszłym tygodniu najprawdopodobniej wystąpi w turnieju Family Circle Cup (pula nagród 1 340 000 dol.), który będzie rozgrywany w Charleston.

Najprawdopodobniej jutro pierwszy pojedynek w turnieju Bausch & Lomb Championships rozegra najlepsza polska zawodniczka, Agnieszka Radwańska. 19-letnia krakowianka, która aktualnie zajmuje szesnaste miejsce w rankingu WTA, zmierzy się w drugiej rundzie z 23-letnią Argentynką Giselą Dulko (46 WTA). Tenisistka z Buenos Aires wyeliminowała w dwóch setach Rumunkę Edinę Gallovits.