Szczecin: turniej główny nie dla Gawrona

/ Maciej Pietrasik , źródło: Korespondencja ze Szczecina, foto: Michał Pochopień

Marcin Gawron nie zdołał awansować do turnieju głównego Pekao Szczecin Open. Jedyny Polak w finale eliminacji przegrał z Julianem Reisterem 7:6(4), 3:6, 2:6.

Podczas pięciu poprzednich edycji Pekao Szczecin Open zawsze eliminacje przechodził co najmniej jeden Polak. W tym roku mogliśmy liczyć jedynie na Marcina Gawrona, który w walce o turniej główny mierzył się z Julianem Reisterem. Niemiec ograł w niedzielę innego z naszych tenisistów, Andrieja Kapasia.

I to Reister lepiej rozpoczął również mecz z Gawronem. Niemiec w piątym gemie wywalczył przełamanie i wyszedł na prowadzenie, ale Polak wyrównał na 4:4. Gdy tenisista z Nowego Sącza znów stracił serwis, tym razem przy stanie 5:5, wydawało się, że przegra tę partię. Końcówkę seta otwarcia Gawron miał jednak znakomitą. Najpierw znów odrobił breaka, a potem wygrał w tiebreaku 7-4.

Dobrą grę Polak kontynuował także na samym początku drugiej odsłony, gdzie od razu wywalczył przełamanie. Niestety, nie tylko go nie utrzymał, ale przegrał cztery gemy z rzędu i całego seta – 3:6.

O wszystkim zdecydowała więc trzecia partia, którą Gawron przegrał nie tylko z rywalem, ale również ze zdrowiem. W trzecim gemie Polak stracił serwis, a po chwili poprosił o przerwę medyczną z powodu problemów z prawym udem lub pachwiną. Tuż po niej doprowadził do remisu, lecz potem przegrał cztery kolejne gemy i cały mecz – 7:6(4), 3:6, 2:6.

Tym samym w turnieju głównym singla na Pekao Szczecin Open zobaczymy tylko trzech Polaków: Pawła Ciasia, Michała Przysiężnego i Jerzego Janowicza. Dwaj pierwsi pojawią się na korcie jeszcze dziś.