Olejniczak w półfinale, Janowicz skreczował

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: orangeprokomopen.pl

Dawid Olejniczak (nr 2) pokonał 7:6(9), 7:6(7) Petera Gojowczyka (nr 6) i awansował do półfinału turnieju East Devon International, który odbywa się w Exmouth (pula nagród 10 000 dolarów). Sztuka ta nie powiodła się najlepszemu polskiemu juniorowi, Jerzemu Janowiczowi, który przegrał w trzech setach z Joshuą Goodallem (nr 4).

Pojedynek Olejniczaka i Gojowczyka (376 ATP) był bardzo zaciętym i emocjonującym widowiskiem. O wynikach obu partii decydowały tie-breaki, w których minimalnie lepszy był 25-letni łodzianin. Była to druga konfrontacja pomiędzy tymi tenisistami – w ubiegłym roku w Zabrzu także lepszy okazał się nasz zawodnik, który wygrał w trzech setach.

Dzisiejsze zwycięstwo jest ósmym z rzędu dla Polaka, który aktualnie zajmuje 301 pozycję w rankingu światowym ATP. Przed tygodniem Olejniczak zwyciężył we futuresie rozgrywanym w St.Peter (pula nagród 10 000 dol.). Jutrzejszym rywalem łodzianina w półfinale będzie 22-letni Brytyjczyk, Joshua Goodall (nr 4). Tenisista z Basingstoke wyeliminował dzisiaj najlepszego polskiego juniora, Jerzego Janowicza.

Pierwszą partię tego ćwierćfinału wygrał wprawdzie mierzący 202 centymetry Polak, jednak w dwóch kolejnych setach na korcie dominował wyłącznie Goodall (347 ATP). Przy stanie 5:2 dla Brytyjczyka w trzecim secie, 17-letni łodzianin zrezygnował z dalszej gry. Za występ w Exmouth Janowicz (706 ATP) otrzyma dwa punkty do rankingu światowego.

Wyniki ćwierćfinałów:
Dawid Olejniczak (Polska, 2) – Peter Gojowczyk (Niemcy, 6) 7:6(9), 7:6(7)
Joshua Goodall (Wielka Brytania, 4) – Jerzy Janowicz (Polska, Q) 4:6, 6:2, 5:2 i krecz