US Open: Kania odpada

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto:

Paula Kania nie wystąpi w turnieju głównym US Open. W drugiej rundzie eliminacji Polka przegrała z Janą Cepelovą 6:4, 3:6, 3:6.

Spotkanie sosnowiczanki z wyżej notowaną Słowaczką obfitowało w przełamania – w całym meczu miało ich miejsce aż osiemnaście. Pojedynek lepiej rozpoczęła Cepelova, zapisując na konto dwa pierwsze gemy. Od tego momentu inicjatywę przejęła nasza tenisistka, która prowadziła 4:2 i serwowała przy 5:3, ale seta skończyła dopiero w dziesiątym gemie, przy podaniu rywalki

W drugiej partii Cepelova znów rozpoczęła od prowadzenia 2:0, a trzy następne gemy poszły na konto Kani. Niestety, od tego momentu kolejne gemy w secie wygrywała już tylko 23-letnia Słowaczka.

W decydującym secie od pierwszego do ostatniego gema prowadziła Cepelova. Nasza tenisistka ani razu nie zdołała utrzymać podania i tym samym nawet trzy wywalczone breaki na niewiele się zdały. Mecz trwał godzinę oraz 59 minut.

Porażka Pauli Kani oznacza, iż w turnieju singlowym US Open wystąpią tylko Agnieszka Radwańska oraz Magda Linette. W pierwszej rundzie eliminacji na Flushing Meadows odpadła Urszula Radwańska.