US Open: bolesna porażka Radwańskiej

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska nie zagra w tym roku w głównej drabince wielkoszlemowego US Open. Polka już w pierwszej rundzie eliminacji wyraźnie uległa Eri Hozumi, przegrywając 4:6, 0:6.

Mecz Urszuli Radwańskiej był pierwszym polskim akcentem podczas tegorocznych zmagań w ostatnim wielkoszlemowym turnieju roku. Wydawało się, że krakowianka miała dobre losowanie – Eri Hozumi notowana jest w światowym rankingu tylko siedem lokat wyżej od Radwańskiej.

Nasza tenisistka nie zaczęła jednak meczu z Japonką zbyt dobrze. W trzech pierwszych gemach serwisowych ani razu nie utrzymała podania. Na nic zdały się więc dwa przełamania powrotne, bo za trzecim razem Hozumi potwierdziła przewagę wygraną również przy własnym serwisie. Radwańska strat odrobić już nie zdołała i przegrała 4:6.

W drugiej partii przewaga Japonki była jeszcze bardziej widoczna. Hozumi zdecydowanie lepiej wytrzymała trudne warunki – na korcie było bardzo gorąco, a Polka poprosiła nawet o przerwę medyczną. Na niewiele to się zdało, bo w drugim secie nasza tenisistka nie ugrała nawet gema i przegrała cały mecz 4:6, 0:6.

W środę mecz w pierwszej rundzie eliminacji stoczy Paula Kania, która zmierzy się ze Sherazad Reix. Miejsce w głównych drabinkach mają zapewnione Agnieszka Radwańska, Magda Linette i Jerzy Janowicz.