Rio: Kubot i Matkowski w drugiej rundzie!

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcin Matkowski znakomicie rozpoczęli udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Polacy pokonali Rohana Bopannę i Leadera Paesa 6:4, 7:6(6).

Pierwszy dzień Igrzysk Olimpijskich przyniósł spore tenisowe emocje. Na korcie już dziś pojawią się Magda Linette i Agnieszka Radwańska. Jako pierwsi z polskiej ekipy w turnieju olimpijskim wystąpili jednak debliści – Łukasz Kubot i Marcin Matkowski.

Nasza para w pierwszej rundzie uniknęła rozstawionych rywali, ale na przeciwko stanęła bardzo utytułowana i niezwykle doświadczona para – Rohan Bopanna i Leander Paes. Ten drugi to były najlepszy deblista świata, zwycięzca wszystkich deblowych turniejów Wielkiego Szlema i brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Atlancie. Co ciekawe, medal ten zdobył w singlu.

Pierwszy set tego meczu był dość nerwowy – aż połowa z dziesięciu gemów zakończyła się przełamaniami. Jako pierwsi dwa break pointy mieli Kubot i Matkowski, ale nie zdołali ich wykorzystać. Po chwili stracili natomiast podanie, lecz stratę natychmiast odrobili. Przełamania mieliśmy zresztą w czterech gemach z rzędu.

Na szczęście tę serię przerwali Polacy. Przy stanie 4:4 utrzymali podanie, a następnie wywalczyli jeszcze jednego breaka, wygrywając przy podaniu Bopanny i Paesa do zera. Dzięki temu zwyciężyli w pierwszej partii 6:4.

Druga odsłona to już lepsza gra obu duetów przy własnym serwisie. Przy stanie 3:3 gra toczyła się na przewagi, a Kubot i Matkowski nie wykorzystali break pointa. W końcówce zemściło się to na naszych tenisistach – stracili podanie i przegrywali 5:6.

Hindusów w decydującym momencie znów zawiódł jednak serwis. Polacy przełamali ich "na sucho" i doprowadzili do tiebreaka, w którym szybko wyszli na prowadzenie 4-1. Nie podłamało to Bopanny i Paesa – Hindusi doprowadzili do remisu, a później przy podaniu naszej pary mieli nawet setbola.

Kubot i Matkowski piłkę setową obronili, a później wygrali jeszcze dwa kolejne punkty. Dzięki temu zwyciężyli w całym meczu 6:4, 7:6(6) i awansowali do drugiej rundy deblowego turnieju mężczyzn. W niej zmierzą się z Czechami Lukasem Rosolem i Radkiem Stepankiem, lub rozstawionymi z numerem osiem Hiszpanami – Roberto Bautistą-Agutem i Davidem Ferrerem. Rywali poznają jeszcze dziś.

A wieczorem czekają nas emocje singlowe. Obyśmy byli po nich w równie dobrych humorach!