Liberec: Majchrzak w turnieju głównym

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: PZT

Kamil Majchrzak awansował do turnieju głównego challengera w Libercu (pula nagród 42 500 euro + H). W decydującym meczu Polak pokonał Jonathana Eysserikca 6:1, 7:5.

W dwóch pierwszych spotkaniach eliminacji Majchrzak stracił łącznie pięć gemów, a każdy z pojedynków trwał mniej niż pięćdziesiąt minut.

Zdecydowanie najtrudniejszą przeprawę miał nasz tenisista w finale eliminacji. W pierwszym secie stracił co prawda tylko gema, ale losy drugiej part rozstrzygnął dopiero w samej końcówce. W całym meczu Polak wykorzystał sześć z dwunastu okazji na przełamanie, zwyciężając w godzinę oraz 28 minut.

W pierwszej rundzie turnieju głównego Kamil Majchrzak zagra z rozstawionym z numerem sześć Henri Laaksonenem (162 ATP). Tenisiści ci spotkali się trzy lata temu w challengerze w Poznaniu, a Szwajcar wygrał 6:4, 2:6, 6:2.

Awans do ćwierćfinału debla w Libercu zapewnił sobie dzisiaj Adam Majchrowicz, który wraz z Sanderem Arendsem pokonali reprezentantów gospodarzy Lubomira Majsajdra oraz Martina Zahradka 6:1, 6:3. W pierwszej rundzie gry podwójnej odpadł z kolei Tomasz Bednarek (w parze z Adrianem Ungurem).

Finałowa runda eliminacji:
Kamil Majchrzak (Polska, 4) – Jonathan Eysseric (Francja) 6:1, 7:5

Pierwsza runda debla:
L. Dlouhy, J. Melzer (Czechy, Austria) – T. Bednarek, A. Ungur (Polska, Rumunia) 6:2, 7:6(8)
S. Arends, A. Majchrowicz (Holandia, Polska) – L. Majsajdr, M. Zahradka (Czechy, WC) 6:1, 6:3