Montreal: Rosjanki przerwały dobrą passę Rosolskiej

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Peter Figura

Alicja Rosolska i Nao Hibino odpadły w drugiej rundzie turnieju Rogers Cup. Lepsze od Polki i Japonki okazały się rozstawione z numerem 4, Jekaterina Makarowa i Jelena Wiesnina.

W pierwszym secie Rosjanki zwyciężyły dosyć pewnie 6:3. Druga odsłona spotkania była już dużo bardziej zacięta. W ósmym gemie warszawianka i jej partnerka obroniły breakpointa, a chwilę później same przełamały serwis rywalek i objęły prowadzenie 5:4. Rosolska i Hibino w dziesiątym gemie wyszły na prowadzenie 40:15 i miały trzy okazję, żeby rozstrzygnąć drugiego seta na swoją korzyść. Żadnej z nich jednak nie wykorzystały. O losach partii musiał zadecydować tie-break, w którym lepsze były Makarowa i Wiesnina i to one awansowały do ćwierćfinału kanadyjskich zawodów.

Druga runda debla
J. Makarowa, J. Wiesnina (Rosja, 4) – N. Hibino, A. Rosolska (Japonia, Polska) 6:3 7:6(3)