Scheveningen: ćwierćfinał nie dla Majchrzaka

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Antoni Cichy/Tenisklub

Kamil Majchrzak nie zdołał awansować do ćwierćfinału challengera w Scheveningen, choć w drugiej rundzie serwował na zwycięstwo w meczu. Ostatecznie przegrał z Aleksiejem Watutinem 7:5, 6:7(5), 1:6.

W pierwszej partii sytuacja zmieniała się ja w kalejdoskopie. Kamil Majchrzak zaczął mecz od przełamania Rosjanina, ale później dał się dwa razy przełamać i przegrywał 1:4.

Później Aleksiej Watutin prowadził już 5:2, lecz od tego momentu nastąpił kolejny zwrot akcji. Majchrzak nie tylko odrobił straty, lecz jeszcze raz przełamał rywala i wygrał pięć gemów z rzędu. Dzięki temu zwyciężył w secie otwarcia 7:5.

W drugiej odsłonie przełamań było już dużo mniej. Obaj tenisiści utrzymywali podanie aż do stanu 5:5. Wówczas Majchrzak zdobył upragnione przełamanie i serwował na zwycięstwo w całym meczu. Niestety, w decydującym momencie dał się przełamać, a w tiebreaku przegrał 5-7.

Trzeci set zdecydowanie należał już do Watutina, który od stanu 1:1 wygrał pięć kolejnych gemów. Majchrzak aż trzykrotnie dał się przełamać i przegrał ostatecznie cały mecz 7:5, 6:7(5), 1:6.

Aleksiej Watutin (Rosja) – Kamil Majchrzak (Polska) 7:5, 6:7(5), 1:6