Korzeniak awansowała w Civitavecchia

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Rozstawiona z numerem siódmym, Anna Korzeniak, pokonała 2:6, 7:5, 6:4 Violette Huck i awansowała do drugiej rundy turnieju Trofeo Tirreno Power, który odbywa się we włoskim Civitavecchia (pula nagród 25 000 dolarów). Dla 19-letniej krakowianki to dwunaste zwycięstwo w sezonie.

Dzisiejszy pojedynek nie rozpoczął się dobrze dla trzeciej tenisistki naszego kraju. Korzeniak (185 WTA) grała słabo w pierwszym secie i ostatecznie zdołała wygrać jedynie dwa gemy. Tym samym to niespodziewanie 20-letnia Huck (215 WTA) objęła prowadzenie w spotkaniu pierwszej rundy.

Dwie kolejne partie były już znacznie bardziej wyrównane i zacięte. W końcówkach drugiego i trzeciego seta lepsza była Polka, która ostatecznie wyeliminowała Francuzkę z zawodów. Był to pierwszy mecz pomiędzy Anną Korzeniak i Violette Huck.

W drugiej rundzie włoskiego turnieju krakowianka zmierzy się ze Słowenką Poloną Hercog. Zaledwie 17-letnia tenisistka z Mariboru przechodziła w turnieju przez eliminacje. W rankingu światowym WTA zajmuje obecnie 345 miejsce i co ciekawe, trenuje ją obecnie były szkoleniowiec Any Ivanović, Zoltan Kuharszky. Hercog wygrała w tym roku czternaście z piętnastu rozegranych spotkań.