Praga: Piter ogrywa Hlavackovą

Katarzyna Piter w bardzo dobrym stylu rozpoczęła udział w turnieju ITF w Pradze (pula nagród 75 tys. dolarów). Poznanianka pokonała doświadczoną reprezentantkę gospodarzy Andreę Hlavackovą 2:6, 6:4, 6:1.

Piter otrzymała od organizatorów silnie obsadzonego turnieju w Pradze „dziką kartę”, zaś w pierwszej rundzie trafiła na inną posiadaczkę tej specjalnej przepustki. Hlavackova to wybitna specjalistka od gry podwójnej, a w singlu najwyżej była na 58. pozycji (wrzesień 2012 r.). Obecnie Czeszka w grze pojedynczej nie notuje najlepszy rezultatów, chociaż w bieżącym sezonie dwukrotnie pokonała m.in. Magdę Linette.

Andrea Hlavackova dobrze rozpoczęła dzisiejszy pojedynek z Katarzyną Piter, w pierwszym secie wykorzystała trzy z czterech okazji na przełamanie, tylko raz tracąc własne podanie. W drugiej partii Czeszka prowadziła 3:1, ale pięć z kolejnych sześć gemów poszło na konto naszej tenisistki.

Decydującą partię Polka zdominowała całkowicie, wygrała pięć pierwszych gemów i całego seta 6:1. Mecz trwał godzinę oraz 36 minut.

W drugiej rundzie rywalką Katarzyna Piter będzie rozstawiona z numerem cztery Carina Witthoeft.

Katarzyna Piter (Polska, WC) – Andrea Hlavackova (Czechy, WC) 2:6, 6:4, 6:1