Montreal: Linette w turnieju głównym!

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Nie jedną, a dwie Polki zobaczymy w głównej drabince singla w Montrealu. Do Agnieszki Radwańskiej dołączyła właśnie Magda Linette, która w finale eliminacji pokonała Sabine Lisicki 7:5, 6:2.

W pierwszej rundzie eliminacji ani Linette, ani Lisicki nie musiały grać. Wszystko przez kontuzję Coco Vandeweghe i świetny występ Jessici Peguli w Waszyngtonie. Pegula miała być rywalką Lisicki i oddała mecz walkowerem, a wycofanie się Vandeweghe z głównej drabinki spowodowało szereg przetasowań w eliminacjach, dzięki czemu Linette miała wolny los.

Walka o główną drabinkę toczyła się już na korcie. Linette rozpoczęła mecz z Lisicki w najlepszy możliwy sposób – od przełamania serwisu rywali. Niestety, przewagę natychmiast straciła, lecz w kolejnych gemach serwowała już bardzo dobrze. Nie musiała bronić więcej break pointów, a sama miała jeszcze pięć szans na przełamanie rywalki. Wykorzystała ostatnią z nich i wygrała dzięki temu 7:5.

W drugim secie było jeszcze lepiej. I tym razem Linette zaczęła od breaka, ale kilka minut później nie było remisu, lecz 3:0 dla Polki. Lisicki zdołała co prawda odrobić część strat, ale później dała się przełamać raz jeszcze i to Linette zwyciężyła w całym meczu 7:5, 6:2, rewanżując się rywalce za lutową porażkę w Kuala Lumpur.

W nocy Linette powinna poznać pierwszą rywalkę w turnieju głównym. Może to być Timea Babos, Monica Puig, Dominika Cibulkova, Yanina Wickmayer, Kristina Mladenovic, Petra Kvitova, Karolina Pliszkova, Sloane Stephens, Samantha Stosur, Mirjana Luczić-Baroni lub inna z kwalifikantek.

Agnieszka Radwańska w pierwszej rundzie ma "wolny los". Później czeka ja pojedynek z Monicą Niculescu lub Jeleną Ostapenko.