Moskwa: Świątek medalistką mistrzostw Europy!

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: Peter Figura

Iga Świątek już na pewno przywiezie z Moskwy medal. 15-letnia Polka zwyciężyła 6:3, 7:5 Danielę Vismane i awansowała do półfinału mistrzostw Europy do lat 16. Jutro zagra o finał z e swoją dobrą znajomą.

Nasza zdolna juniorka już zdobyła medal. Jakiego koloru, jeszcze nie wiadomo. W piątek, wygrywając czwarty kolejny pojedynku, zagwarantowała sobie przynajmniej brąz. Ale ćwierćfinalistka juniorskiego Roland Garros na pewno mierzy jeszcze wyżej.

Świątek zdała najtrudniejszy ze wszystkich moskiewskich egzaminów. Po raz pierwszy w turnieju trafiła na inną rozstawioną rywalkę. Grała z Łotyszką Danielą Vismane. Seta wciąż jednak nie straciła.

Niespełna 16-letnia przeciwniczka postawiła wyżej poprzeczkę niż poprzednie konkurentki młodej Polki. Nie na tyle wysoko, by Świątek jej nie pokonała. Pierwszego seta wygrała 6:3. Drugiego, bardziej wyrównanego, 7:5 po przełamaniu w samej końcówce.

W półfinale nasza 15-letnia zawodniczka spotka się z dobrą znajomą Kają Juvan. Tworzyła z nią deblową parę w Nike Junior International Roehampton i Wimbledonie. Rozstawiona z „3” Słowenka też w Moskwie gra na 2-0, wszystkie mecze rozstrzygała bez straty seta. Świątek i Juvan występowały po jednej stronie siatki, po przeciwnych stronach staną po raz pierwszy.