Moskwa: Świątek o krok od medalu

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: Peter Figura

Iga Świątek jest już ćwierćfinalistką mistrzostw Europy do lat 16 w Moskwie. Polka wciąż nie straciła nawet seta. W czwartej rundzie pokonała 6:2, 6:3 reprezentantkę gospodarzy.

15-latka gra w stolicy Rosji jak z nut. Pierwsze dwa mecze wygrała 6:1, 6:1, w trzecim straciła niewiele więcej gemów. Znów zwyciężyła bezdyskusyjnie, bo wyraźnie.

Najwyżej rozstawiona ze wszystkich uczestniczek turnieju w Moskwie o ćwierćfinał grała z Rosjanką Tajsją Pachkalewą. I ona nie sprostała wymaganiom Świątek. W pierwszym secie Polka oddała jej dwa gemy, w drugim trzy.

Teraz przed naszą utalentowaną reprezentantką mecz o półfinał. Na jej drodze stoi większa przeszkoda – rozstawiona z „10” Łotyszka Daniela Vismane, która z trudem pokonała w czwartek Czeszkę Karolinę Berankovą.