Tampere: życiowy sukces Hurkacza!

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Antoni Cichy/Tenisklub

Hubert Hurkacz po raz pierwszy w karierze awansował do ćwierćfinału singlowego turnieju rangi ATP Challenger Tour. W drugiej rundzie zawodów w Tampere Polak pokonał 6:3, 6:1 Clementa Geensa.

Choć w pierwszej rundzie Hubert Hurkacz w świetnym stylu wyeliminował rozstawionego z numerem dwa Jurgena Zoppa, to w meczu z Clementem Geensem nie był faworytem. Belg miał bowiem za sobą znakomity tydzień na kortach poznańskiej Olimpii, gdzie doszedł do finału.

Geens lepiej rozpoczął też mecz z młodym Polakiem. Belg w piątym gemie wywalczył przełamanie i wyszedł na prowadzenie 3:2. Odpowiedź Hurkacza była jednak oszałamiająca.

Nasz tenisista zapisał na swoje konto aż sześć gemów z rzędu! Dzięki temu wygrał pierwszego seta 6:3 i miał przewagę przełamania także w drugiej partii. Geens zdołał przerwać serię Hurkacza, lecz końcówka meczu także należała do naszego tenisisty. Tym razem wygrał cztery gemy z rzędu, w drugiej odsłonie okazał się więc lepszy aż o trzy przełamania i zwyciężył 6:3, 6:1.

Hurkacz po raz pierwszy w karierze awansował do ćwierćfinału rangi ATP Challenger Tour, a w drugiej rundzie walczył po raz trzeci. Jeszcze dziś wrocławianina czeka ćwierćfinał debla, a jutro walka o półfinał singla. Rywalem Polaka będzie rozstawiony z numerem sześć Kimmer Coppejans lub Lorenzo Giustino.

Hubert Hurkacz (Polska, Q) – Clement Geens (Belgia, SE) 6:3, 6:1