Tampere: Hurkacz wygrywa także w deblu

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Antoni Cichy/Tenisklub

Challenger w Tampere jest bardzo udany dla Huberta Hurkacza. Po sukcesie singlowym przyszło zwycięstwo w deblu. Polak i Patrik Niklas-Salminen pokonali 6:2, 6:1 Lauri Kiiskiego i Tero Vilena.

O ile w singlu Hubert Hurkacz nie miał zbyt dobrego losowania, to w deblu wręcz przeciwnie. Polak i Patrik Niklas-Salminen trafili na dwójkę Finów, którzy otrzymali od organizatorów "dziką kartę" – Lauri Kiiskiego i Tero Vilena.

Przewaga polsko-fińskiego duetu ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. Hurkacz i Niklas-Salminen w pierwszym secie przełamali rywali dwukrotnie, w drugim uzyskali trzy breaki, a sami ani razu nie stracili podania i po zaledwie 50 minutach wygrali 6:2, 6:1.

Jutro wrocławianina czeka bardzo intensywny dzień. Najpierw zagra w drugiej rundzie z Clementem Geensem, a później w ćwierćfinale debla ze Stevenem de Waardem i Andreasem Miesem.

Pierwsza runda debla:
H. Hurkacz, P. Niklas-Salminen (Polska, Finlandia) – L. Kiiski, T. Vilen (Finlandia, WC) 6:2, 6:1