Stanford: Radwańska w drugiej rundzie

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Stanford. Krakowianka pokonała Katerinę Bondarenko 6:4, 7:5. Teraz na jej drodze stanie dobra znajoma starszej siostry – Dominika Cibulkova.

Początkowo w Stanford miały zagrać dwie Polki – Agnieszka Radwańska i Magda Linette. Nasza najlepsza tenisistka miała być nawet turniejową "jedynką", ale wycofała się z powodu urazu dłoni. Okazało się, że jej miejsce zajęła młodsza siostra.

Urszula Radwańska do turnieju głównego załapała się w ostatniej chwili. Miała grać w eliminacjach, znalazła się nawet w drabince. Kolejne rezygnacje sprawiły jednak, że zmagania w Stanford rozpoczęła od pierwszej rundy.

Nasza tenisistka wykorzystała prezent od losu w najlepszy możliwy sposób, choć początek spotkania z Kateriną Bondarenko łatwy nie był. Ukrainka od razu wyszła na prowadzenie 2:0, lecz nie utrzymała go długo. Przełamań w pierwszym secie było co nie miara – zwycięstwem odbierającej zakończyło się aż siedem z dziesięciu rozegranych gemów. Najważniejsze, że jednego breaka więcej zdobyła Radwańska, która wygrała dzięki temu 6:4.

W drugiej partii Bondarenko dwukrotnie zyskiwała przewagę przełamania, ale Polka za każdym razem natychmiast odrabiała straty. Przy stanie 5:4 i serwisie Ukrainki krakowianka nie wykorzystała dwóch meczboli. Ich obrona i wyjście na 5:5 to jedyne, na co jeszcze stać było Bondarenko. Później Radwańska wygrała siedem piłek z rzędu i miała kolejne trzy piłki meczowe. Wykorzystała ostatnią z nich i wygrała 6:4, 7:5.

W drugiej rundzie Urszula Radwańska postara się pościć swoją starszą siostrę. Rywalką Polki będzie Dominika Cibulkova, która z Agnieszką wygrała w tym sezonie trzykrotnie, a w Stanford została rozstawiona z numerem dwa.

Z młodszą z sióstr Słowaczka też grywała bardzo często. Obie mierzyły się już sześć razy i tylko raz Radwańska zdołała wygrać. Ba,w pozostałych pięciu pojedynkach nasza tenisistka nie ugrała nawet seta. Mamy nadzieję, że tym razem będzie inaczej!

Urszula Radwańska – Katerina Bondarenko (Ukraina) 6:4, 7:5