Poznań: Polacy o krok od tytułu

Mateusz Kowalczyk i Kamil Majchrzak byli bardzo blisko wygrania deblowego challengera Poznań Open. W finale przegrali jednak z Aleksandre Metrevelim i Hsien-Yin Pengiem 4:6, 6:3, 8-10. W niedzielnym finale singla zmierzą się Radu Albot i Clement Geens.

Mateusz Kowalczyk i Kamil Majchrzak mieli w sobotę bardzo pracowity dzień. Najpierw w półfinale zmierzyli się z najwyżej rozstawionymi Jamesem Cerretanim i Maxem Schnurem. Przełamania pod koniec pierwszej partii i na początku drugiej sprawiły, że nasza para wygrała 7:5, 6:4.

Dzięki temu w wieczornym finale kibice mogli się emocjonować występem naszych tenisistów. W secie otwarcia 6:4 wygrali co prawda Aleksandre Metreveli i Hsien-Yin Peng, ale w drugiej odsłonie lepsi byli już Kowalczyk i Majchrzak, którzy zwyciężyli 6:3.

O losach mistrzowskiego tytułu rozstrzygnął więc super tiebreak. Ten był bardzo zacięty, ale minimalnie lepsi okazali się Metreveli i Peng. Wygrali cały mecz 6:4, 3:6, 10-8 i zostali tym samym triumfatorami deblowego Poznań Open.

Jutro poznamy zwycięzcę turnieju singlowego. W finale zmierzą się główny faworyt do tytułu, a także tenisista, na którego triumf nie postawiłby przez turniejem prawie nikt. Mowa o Clemencie Geensie, który przebijał się przez eliminacje, a w turnieju głównym nie stracił nawet seta. W półfinale pokonał swojego rodaka, Kimmera Coppejansa – 7:6(6), 6:0.

W meczu o tytuł Belg zmierzy się z najwyżej rozstawionym Radu Albotem. Mołdawianin w piątek rozegrał bardzo zacięty ćwierćfinał i był o krok od odpadnięcia z turnieju, ale w półfinale wygrał już bardzo pewnie. Pokonał 6:1, 6:2 Aleksandra Niedowiesowa i w niedzielnym finale niewątpliwie będzie faworytem.

Półfinały singla:
Radu Albot (Mołdawia, 1) – Aleksandr Niedowiesow (Kazachstan, 3) 6:1, 6:2
Clement Geens (Belgia, Q) – Kimmer Coppejans (Belgia, 7) 7:6(6), 6:0

Półfinał debla:
M. Kowalczyk, K. Majchrzak – J Cerretani, M. Schnur (USA, 1) 7:5, 6:4

Finał debla:
A. Metreveli, H.-Y. Peng (Gruzja, Tajwan, 3) – M. Kowalczyk, K. Majchrzak 6:4, 3:6, 10-8