Bukareszt: Piter wygrywa w deblu

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Alexandra Cadantu i Katarzyna Piter awansowały do ćwierćfinału deblowego turnieju WTA w Bukareszcie. W pierwszej rundzie Rumunka i Polka pokonały Ysaline Bonaventure i Ralucę-Ioanę Olaru 7:5, 6:3.

Spotkanie pierwszej rundy debla między Alexandrą Cadantu i Katarzyną Piter, a Ysaline Bonaventure i Ralucą-Ioaną Olaru rozpoczęło się jeszcze w poniedziałek. Pierwszy set był prawdziwym festiwalem przełamań – breakami zakończyło się aż 11 z 12 rozegranych gemów. Przy stanie 5:5 Rumunka i Polka zdołały utrzymać podanie i dzięki temu wygrały pierwszą partię 7:5.

Później spotkanie zostało przerwane z powodu zapadających ciemności. Tenisistki powróciły na kort dzisiaj i tym razem przełamań było już dużo mniej. Cadantu i Piter zdobyły breaka w ósmym gemie i to wystarczyło, aby wygrały cały mecz 7:5, 6:3.

W ćwierćfinale "nasza" para zmierzy się z Cristiną Dinu i Eleną Gabrielą Ruse. Rumunki otrzymały od organizatorów "dziką kartę", a w pierwszej rundzie wygrały bez straty seta.

Pierwsza runda debla:
A. Cadantu, K. Piter (Rumunia, Polska) – Y. Bonaventure, R.-I. Olaru (Belgia, Rumunia, 4) 7:5, 6:3