Bukareszt: turniej główny nie dla Piter

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Katarzyna Piter nie zagra w turnieju głównym singla w Bukareszcie. W finale eliminacji do zawodów WTA Polka przegrała z Elicą Kostową z Bułgarii 4:6, 2:6.

Sam początek spotkania był znakomity dla Piter. Polka wygrała dwa bardzo długie gemy serwisowe (po drodze wybroniła cztery break pointy), a sama przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 4:1.

Niestety, przez kolejne kilkadziesiąt minut na korcie rządziła Kostowa. Bułgarka wygrała aż osiem gemów z rzędu, czterokrotnie przełamując naszą tenisistkę. Z 4:1 dla Piter zrobiło się więc 6:4, 3:0 dla Kostowej.

Polka przerwała tę serię, lecz odwrócić losów meczu już nie zdołała. Kostowa wygrała cały mecz 6:4, 6:2 i to ona awansowała do turnieju głównego.

Piter w Bukareszcie zagra jeszcze w deblu, wspólnie z Alexandrą Cadantu. Polka i Rumunka zostały rozstawione z numerem cztery, a mecz pierwszej rundy powinny rozegrać jeszcze w poniedziałek.