Wimbledon: Linette nie sprostała Stosur

Magda Linette nie zdołała sprawić niespodzianki w pierwszej rundzie Wimbledonu. Poznanianka przegrała z Samanthą Stosur 5:7, 3:6.

Linette nie prezentowała przed Wimbledonem najwyższej dyspozycji – na cztery rozegrane spotkania na kortach trawiastych wygrała tylko dwa (oba z tenisistkami z drugiej setki rankingu). Do tego Polka nie miała łatwego losowania, gdyż już w pierwszej rundzie przyszło jej się mierzyć z tenisistką rozstawioną.

Utytułowana Australijka dobrze rozpoczęła spotkanie, już w pierwszym gemie doprowadzając do przełamania. Linette zdołała wywalczyć natychmiastowego re-breaka, ale w końcówce seta skuteczniejsza okazała się Stosur. Australijka w dwunastym gemie popisała się serią precyzyjnych returnów. Przy 0-40 poznanianka efektownym passing shotem wybronił pierwszego setbola, jednak w kolejnej akcji pomyliła się przy próbie zagrania skrótu.

W drugim secie rozstrzygający okazał się break zdobyty przez Stosur w czwartym gemie. Linette nie potrafiła znaleźć recepty na mocny serwis rywalki i przegrała cały mecz w 77 minut.

Tym samym Magda Linette żegna się z tegoroczną edycją Wimbledonu, gdyż w deblu tym razem nie wystąpi.

Samantha Stosur (Australia, 14) – Magda Linette (Polska) 7:5, 6:3