Wimbledon: turniej główny bez Urszuli Radwańskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: wimbledon.com/własne, foto: AFP

Nie zobaczymy Urszuli Radwańskiej w głównym turnieju Wimbledonu. Polka przegrała w drugiej rundzie eliminacji z Mariną Erakovic 4:6, 2:6.

Było to drugie spotkanie Radwańskiej i Erakovic podczas tegorocznego sezonu na kortach trawiastych. Niestety naszej tenisistce nie udał się rewanż za porażkę poniesioną w eliminacjach turnieju WTA na Majorce. W porównaniu z poprzednim pojedynkiem Radwańska zdobyła tylko o jednego gema więcej.

Młodsza z sióstr Radwańskich w całym spotkaniu z Nowozelandką nie wywalczyła ani jednego breaka. W ogóle Polka miała olbrzymie problemy z serwisem Erakovic. W pierwszej partii krakowianka dała się przełamać w gemie otwarcia, a jedyne szanse na odrobienie strat miała w dziesiątym gemie. Nie wykorzystała wówczas dwóch break pointów, po czym Nowozelandka zakończyła seta. W drugiej odsłonie było jeszcze gorzej. Radwańska dwukrotnie straciła podanie, a w gemach serwisowych rywalki wywalczyła zaledwie dwa punkty. Efekt? Porażka 4:6, 2:6 w ciągu 69 minut.

Urszula Radwańska jest jeszcze daleka od optymalnej formy. 25-letnia krakowianka wróciła na zawodowe korty wraz z początkiem sezonu na trawie (wcześniej leczyła kontuzję stawu skokowego). Przed Wimbledonem poniosła trzy gładkie porażki w eliminacjach turniejów WTA. Pierwsze zwycięstwo odniosła dopiero w Londynie, eliminując Petrę Martić.

Przed rokiem Urszula Radwańska dotarła na kortach Wimbledonu do drugiej rundy turnieju głównego.