Eastbourne: krecz Linette w eliminacjach

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette nie zagra w turnieju głównym singla w Eastbourne. W pierwszej rundzie eliminacji Polka poddała mecz z Denisą Allertovą przy stanie 1:5. Powodem był prawdopodobnie uraz kolana.

Mecz z Allertovą nie rozpoczął się dla Magdy Linette dobrze. Choć w pierwszym gemie Polka miała szansę na przełamanie, to rywalka zdołała się wybronić. Później Allertova sama zdobyła breaka i przypieczętowała go wygranym gemem serwisowym.

Linette zdołała wygrać jednego gema, ale gdy kilka minut później znów straciła serwis i przegrywała 1:5, poddała spotkanie z powodu kontuzji. Wcześniej prosiła o przerwę medyczną z powodu kontuzji kolana i taki był prawdopodobnie powód kreczu.

Tym samym jedyną Polką w turnieju głównym singla w Eastbourne będzie Agnieszka Radwańska. O potencjalnych rywalkach "Isi" pisaliśmy TUTAJ.