Ilkley: Przysiężny odpada w półfinale

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Michał Przysiężny udział w challengerze w Ilkley rozpoczął od eliminacji. Dotarł aż do półfinału, gdzie lepszy okazał się Yen-Hsun Lu, który wygrał 7:6(4), 6:1.

Powracający po kolejnej kontuzji Michał Przysiężny spadł w rankingu ATP aż do drugiej połowy czwartej setki. Z tego powodu nie dostał się do głównej drabinki challengera w Ilkley, ale na kortach trawiastych z powodzeniem przeszedł eliminacje.

W pierwszej rundzie turnieju głównego głogowianin pokonał w trzech setach Lloyda Glasspoola, a w drugiej rundzie okazał się lepszy od rozstawionego z numerem trzy Bjorna Fratangelo.

Dziś Przysiężny musiał rozegrać dwa mecze. Wszystko przez padający przez większość piątku deszcz, który uniemożliwił rozegranie spotkania z Quentinem Halysem. W sobotę Polak pokonał Francuza 6:3, 4:6, 6:2.

Półfinałowy pojedynek z rozstawionym z numerem dwa Yenem-Hsunem Lu nie był już niestety tak udany. Pierwszy set był jeszcze bardzo zacięty – obaj tenisiści nie dali się przełamać, ale w tiebreaku to Lu wygrał 7-4. W drugiej odsłonie Tajwańczyk był już wyraźnie lepszy i wygrał cały mecz 7:6(4), 6:1.