Birmingham: Radwańska odpada w I rundzie

Agnieszka Radwańska nieudanie rozpoczęła sezon na kortach trawiastych. W pierwszej rundzie turnieju w Birmingham krakowianka przegrała z Coco Vandeweghe 5:7, 6:4, 3:6.

Radwańska pierwotnie turnieju w Birmingham nie miała w swoim kalendarzu. Polka zdecydowała się na udział w tej imprezie dopiero po Roland Garros i otrzymała od organizatorów „dziką kartę”, a jednocześnie została rozstawiona z „jedynką”.

Mecz krakowianki z Amerykanką rozpoczął się wczoraj, ale przy stanie 4:4 w pierwszym secie został przerwany przez opady deszczu. Dzisiaj również rozgrywany był na raty. O losach pierwszej partii zadecydowało przełamanie zdobyte przez Vandeweghe w jedenastym gemie.

W drugim secie Radwańska prowadziła 4:1, Amerykanka straty odrobiła, ale od stanu 4:4 dwa kolejne gemy zapisała na konto Vandeweghe. W trzecim secie pochodząca z Nowego Jorku tenisistka nie wykorzystała serwisu przy 5:2, ale po chwili ponownie przełamała naszą tenisistkę. Spotkanie trwało dwie godziny oraz 16 minut.

Był to piąty mecz pomiędzy tymi tenisistkami i pierwsze zwycięstwo Vandeweghe. W czterech wcześniejszych konfrontacjach (wszystkie miały miejsce na kortach twardych) Polka nie straciła nawet seta. Dla Amerykanki był to natomiast szósty wygrany mecz z rzędu, gdyż w ubiegłym tygodniu triumfowała na kortach trawiastych w ‘s-Hertogenbosch.

W przyszłym tygodniu Agnieszka Radwańska jest zgłoszona do turnieju w Eastbourne, gdzie wystąpi z najwyższym numerem rozstawienia.

Coco Vandeweghe (USA) – Agnieszka Radwańska (Polska, 1, WC) 7:5, 4:6, 6:3