Birmingham: Linette przegrywa z Petkovic

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette nie zdołała awansować do drugiej rundy turnieju w Birmingham. Poznanianka przerwała rwany z powodu deszczu mecz 4:6, 2:6. Pokonała ją dużo wyżej klasyfikowana Andrea Petkovic.

Na raty grała i – niestety – przegrywała z 33. tenisistką świata Polka. Los był dla Linette zmienny. W turnieju głównym mogło jej w ogóle nie być, ale została dolosowana jako szczęśliwa przegrana. Druga strona medalu? Rywalka z czwartej "10".

Mecz toczył się w dwóch aktach. Był rwany z powodu deszczu, który szyki organizatorom i tenisistkom w Birmingham stara się krzyżować od trzech dni. Petkovic sprawę zwycięstwa w pierwszym secie załatwiła przed przymusową przerwą. Przełamała na 2:1 i odparła atak Polki, broniąc break pointa w kolejnym gemie.

Przy prowadzeniu Niemki 3:1 rozpadało się, więc poznanianka na kolejną okazję do odrobienia straty musiała czekać kilkadziesiąt minut. Niestety, następnych szans sobie nie stworzyła. Utrzymywała podanie bardzo pewnie, ale to samo robiła Petkovic, która nie zgubiła aż do stanu 6:4 żądnego gema serwisowego.

Drugi set zaczął się dla Linette bardzo niekorzystnie. Od razu dała się przełamać. Rywalka przeważała coraz bardziej. Powiększyła przewagę kolejnym breakiem – na 4:1. Ostatecznie zwyciężyła 6:2.

Andrea Petkovic (Niemcy) – Magda Linette (Polska) 6:4, 6:2