Birmingham: bez Linette w turnieju głównym

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette nie awansowała do turnieju głównego w Birmingham. Polka w finałowej rundzie eliminacji uległa 4:6, 3:6 Christinie McHale.

Poznanianka do spotkań z Amerykanką nie ma ostatnio szczęścia. Rok temu pokonała ją w półfinale w Tokio, ale w tym sezonie już dwukrotnie musiała uznać jej wyższość, dwukrotnie na kortach trawiastych.

Przed tygodniem McHale zwyciężyła Linette w Nottingham – wtedy w pierwszej rundzie 6:1, 6:4. Teraz wyeliminowała naszą drugą rakietę w meczu, którego stawką był awans do turnieju głównego.

W przeciwieństwie do poprzedniego spotkania pierwszy set miał dużo bardziej wyrównany przebieg. Do stanu 4:4 obie tenisistki szły łeb w łeb. Amerykanka znalazła się w lepszej sytuacji, kiedy utrzymała podanie na 5:4. Polka nie zdołała doprowadzić do wyrównania, straciła bowiem serwis.

W drugim secie McHale zaznaczyła przewagę już bardziej. Od razu odskoczyła poznaniance przełamaniem na 2:0. Linette natychmiast odłamała, by ponownie przegrać gema serwisowego. Przy stanie 3:5 miała jeszcze szansę, żeby odwrócić losy pojedynku, ale nie wykorzystała dwóch break pointów.