Birmingham: Linette w finale eliminacji

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette awansowała do finałowej rundy eliminacji w Birmingham. Polka zwyciężyła 6:4, 6:4 Vanię King. Jej kolejną rywalką będzie inna Amerykanka – Christina McHale.

Poznanianka w niedzielę, w przeciwieństwie do soboty, nie zamknęła meczu przed opadami deszczu. Mecz przerwano przy jej prowadzeniu 6:4, 3:1. Pauza nie zaszkodziła Polce. Kiedy tenisistki wrócił na kort, dokończyła dzieło.

Po przerwie przewaga Linette była wręcz jeszcze bardziej zauważalna. Przełamanie w pierwszym gemie dawało jej zaliczkę, którą od razu powiększyła przy podaniu rywalki, podwyższając prowadzenie na 4:1. W kolejnym gemie obroniła 3 break pointy (od 0-40), a przy stanie 5:2 miała piłkę meczową.

King wyszła obronną ręką, ale nie był to punkt zwrotny w spotkaniu, mimo że Amerykanka zmniejszyła stratę do 4:5. Polka poczekała do własnego podania i tym razem już za pierwszym meczbolem zakończyła pojedynek.

O miejsce w turnieju głównym poznanianka powalczy z Christiną McHale.