Roland Garros: Świątek zagra o półfinał!

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: Peter Figura

Iga Świątek jest już w ćwierćfinale juniorskiego Roland Garros! 15-latka pokonała kolejną dużo wyżej notowaną rywalkę – Amerykankę Sofię Kenin. Polka zwyciężyła 6:4, 7:5.

Dopiero dwa dni temu Świątek skończyła 15 lat. Dzień po dniu sprawia sobie kolejne fantastyczne prezenty. W Paryżu odniosła piąte zwycięstwo. Piąte bez straty seta. Zawodniczka, z którą grała młoda Polka w czwartek, za kilka miesięcy będzie obchodzić 18. urodziny. Jest 16. juniorką świata. Ale na korcie w decydujących fragmentach to Świątek wyglądała na tenisistkę z większym doświadczeniem i wyższym rankingiem.

W pierwszym secie Kenin dwukrotnie przełamywała 15-letnią zawodniczkę z Warszawy, ale Iga za każdym razem błyskawicznie odrabiała stratę. Doprowadziła do remisu 2:2, następnie 3:3. Już w ósmym gemie była blisko przełamania, ale Amerykanka odparła trzy break pointy. Polka kolejną próbę podjęła przy prowadzeniu 5:4. Turniejowa "10" długo się broniła, ale za piątym break pointem, a zarazem setbolem nasza reprezentantka dopięła swego.

Druga partia również nie zaczęła się po myśli Świątek, która już w pierwszym gemie straciła serwis. Odłamała, ale nie przypieczętowała tego utrzymanym podaniem. Dopiero, kiedy Kenin serwowała na 5:3, Polka wyrównała stan rywalizacji. W końcówce znów wykazała się większą odpornością psychiczną. W przeciwieństwie do rywalki, która zmarnowała trzy break pointy w jedenastym gemie. To był gwóźdź do trumny. Świątek nabrała wiatru w żagle i skończyła mecz przełamaniem.

W ćwierćfinale rewelacyjnie spisująca się Polka zagra z rówieśniczką Anastazją Potapową. Rosjanka to 7. tenisistka rankingu juniorek. Naszą reprezentantkę czeka więc najtrudniejsze zadanie, ale w minionych dniach udowodniła, że w Paryżu potrafi zaskoczyć. I oby zaskoczyła po raz kolejny.