Roland Garros: półfinał nie dla Matkowskiego

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Peter Figura

Marcin Matkowski i Leander Paes nie zdołali sprawić niespodzianki i w ćwierćfinale Roland Garros przegrali z Bobem oraz Mikem Bryanami 6:7(12), 3:6. W pierwszej partii polsko-hinduska para nie wykorzystała pięciu setboli.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla byłych liderów rankingu deblowego, którzy prowadzili 4:2. Matkowski oraz Paes zdołali odrobić straty i o losach pierwszego seta zadecydował emocjonujący tie break. „Nasza” para miała w nim dwa setbole przy własnym podaniu (i trzy przy serwisie rywali), ale to amerykańscy bliźniacy zakończyli partię za trzecią piłką setową.

Okazał się to moment kluczowy dla meczu, gdyż w drugim secie od stanu 2:3 Bob i Mike Bryanowie wygrali cztery kolejne gemy i tym samym już po raz dziesiąty awansowali do półfinału Roland Garros.

O miejsce w finale Amerykanie zagrają z Łukaszem Kubotem i Alexandrem Peyą lub Pablo Cuevasem i Marcelem Granollersem. Spotkanie to także zaplanowano na dzisiaj.

Ćwierćfinał debla:
B. Bryan, M. Bryna (USA, 5) – M. Matkowski, L. Paes (Polska, Indie, 16) 7:6(12), 6:3