Olejniczak potwierdza dobrą formę

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: itftennis.com

Dawid Olejniczak (nr 2) awansował do półfinału futuresa, który rozgrywany jest w St.Peter na brytyjskiej wyspie Jersey (pula nagród 10 000 dolarów). Polski tenisista pokonał dzisiaj Niemca Alexandra Slabinsky (nr 8) w dwóch setach, 7:6(4), 6:4.

Pojedynek ćwierćfinałowy był bardzo wyrównanym widowiskiem, w którym żaden z tenisistów nie osiągnął znaczącej przewagi. Ostatecznie w końcówkach obu setów minimalnie lepszy okazał się 25-letni zawodnik z Łodzi, dla którego jest to czwarte zwycięstwo w tym sezonie. W dwóch poprzednich meczach w St.Peter, Olejniczak (301 ATP) stracił tylko jednego seta.

Początek sezonu dla Polaka nie był zbytnio udany, ponieważ przegrał w pierwszej rundzie eliminacji wielkoszlemowego Australian Open oraz challengera KGHM Dialog Polish Indoors we Wrocławiu. Pierwszą wygraną odniósł dopiero pod koniec lutego we futuresie w Chorwacji.

Rywalem Olejniczaka w półfinale turnieju w St.Peter będzie Australijczyk Carsten Ball, który jest rozstawiony z numerem szóstym. 21-letni tenisista mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych zajmuje aktualnie 354 miejsce w rankingu ATP, co jest również jego najwyższą pozycją w karierze.

Leworęczny Australijczyk zdążył w turnieju wyeliminować już jednego z Polaków, Jerzego Janowicza. Najlepszy polski junior nie był w stanie zdobyć nawet seta i przegrał ostatecznie 2:6, 4:6. Jutrzejszy pojedynek pomiędzy Olejniczakiem i Ballem będzie ich pierwszą konfrontacją w karierze.