Warszawa: Kubicz zatrzymana w półfinale

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: Marcin Stańczuk

Deborah Chiesa zakończyła piękną przygodę Katarzyny Kubicz. 17-letnia Polka przegrała z nią 4:6, 1:6 w półfinale turnieju ITF w Warszawie (łączna pula nagród 10 tys. dol.).

Kubicz rozgrywki w na stołecznych kortach Legii zapamięta na długo. Dopiero po raz trzeci wzięła udział w zawodach organizowanych pod egidą ITF, a w drabince głównej w ogóle zadebiutowała. Łącznie z kwalifikacji, w których musiała grać, odniosła pięć kolejnych zwycięstw.

Na więcej rewelacji turnieju nie było już stać. O finał 17-latka walczyła z Deborah Chiesą. Włoszka w światowym rankingu zajmowała już miejsce w siódmej „100”, Polka nie jest w ogóle klasyfikowana.

Faworytka nadawała ton rywalizacji, ale Kubicz walczyła jak równa z równą. W pierwszym secie przegrywała 1:3, stratę jednak odrobiła, doprowadzając do remisu 3:3. Na kolejne przełamanie nie znalazła już odpowiedzi. Drugi set miał dużo bardziej jednostronny przebieg. Chiesa od początku zmierzała po zwycięstwo, a Polka urwała jej tylko jednego gema – przy stanie 0:4.

Włoszka o tytuł zagra z najwyżej rozstawioną w turniejowej drabince Sabriną Santamarią. Amerykanka w piątek zwyciężyła 6:3, 7:5 Anastazję Fiedorszynę. Wystarczyły jej dwa sety, ale Ukrainka postawiła trudne warunki, bo mecz trwał ponad 2 godziny.