Gawron w ćwierćfinale

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: itftennis.com

19-letni Marcin Gawron awansował do ćwierćfinału futuresa, który rozgrywany jest w tureckiej Antalyi (pula nagród 10 000 dolarów). Polsko zawodnik pokonał w meczu drugiej rundy Tunezyjczyka, Maleka Jaziriego 6:3, 6:3.

Dla 24-letniego zawodnika z Afryki pojedynek z Gawronem był już szóstym rozegranym w Turcji. Jaziri (1046 ATP) przechodził w turnieju przez eliminacje (cztery mecze) oraz pierwszą rundę turnieju głównego. W żadnym z tych spotkań nie stracił nawet seta. Dobrej dyspozycji nie potrafił jednak utrzymać w pojedynku z Polakiem, który zajmuje aktualnie 604 miejsce na świecie.

Ostatecznie tenisista z Nowego Sącza oddał swojemu rywalowi sześć gemów – po trzy w każdym secie. Dla Polaka jest to druga wygrana w Turcji, oraz druga w całym sezonie. W pierwszej rundzie nasz zawodnik pokonał niespodziewanie Niemca, Alexandra Satschko, który jest sklasyfikowany w  trzeciej setce rankingu światowego.

W meczu ćwierćfinałowym rywalem zawodnika STT Fakro Nowy Sącz będzie Rumun Gabriel Moraru, który w turnieju jest rozstawiony z numerem siódmym. 26-letni tenisista zajmuje aktualnie 381 pozycję w rankingu ATP, jednak trzy lata temu był nawet 234. W poprzednim tygodniu Moraru przegrał w Turcji z Robertem Godlewskim 3:6, 6:7(1).