Roland Garros: powtórki finału nie będzie

/ Tomasz Krasoń , źródło: rolandgarros.com/własne, foto: AFP

Marcin Matkowski i Lucie Hradecka nie powtórzą ubiegłorocznego sukcesu, gdy dotarli do finału gry mieszanej na kortach Rolanda Garrosa. Z imprezą pożegnali się bowiem już po pierwszym meczu.

Polak i Czeszka nie mieli szczęścia w losowaniu i już w pierwszej rundzie trafili na rozstawionych z "czwórką" Jarosławę Szwedową i Florina Mergeę. Kazaszka i Rumun w obu setach byli lepsi o jedno przełamanie i zwyciężyli 6:4, 6:4.

W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 2:2, ale wtedy Matkowskiemu i Hradeckiej przytrafił się kryzys. W dwóch kolejnych gemach stracili serwis, a następnie odrobili tylko część strat i przy drugiem setbolu przegrali 4:6. Natomiast druga odsłona została ustawiona już po pierwszym gemie. Szybki break dla Szwedowej i Mergei okazał się kluczowy. Nasi nie mieli ani jednego break pointa i znów przegrali 4:6.

Tym samym w turnieju gry mieszanej nie ma już reprezentantów Polski. Marcinowi Matkowskiemu pozostaje natomiast rywalizacja w deblu, gdzie wraz z Leanderem Paesem awansowali już do drugiej rundy. Ich najbliższymi rywalami będą Julian Knowle i Florian Mayer.

Pierwsza runda miksta:
J. Szwedowa, F. Mergea (Kazachstan, Rumunia, 4) – L. Hradecka, M. Matkowski (Czechy, Polska) 6:4, 6:4