Roland Garros: szybka wygrana Radwańskiej, teraz Garcia

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Zgodnie z przewidywaniami Agnieszka Radwańska nie miała żadnych problemów z awansem do drugiej rundy wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Polka pokonała w pierwszym meczu 6:0, 6:2 Bojanę Jovanovski. W drugiej rundzie zadanie będzie już dużo trudniejsze. Kolejną rywalką krakowianki będzie Caroline Garcia.

Po tym, jak w zeszłym roku Agnieszka Radwańska pożegnała się z paryskimi kortami już po pierwszej rundzie, tym razem nikt nie dopuszczał do siebie podobnego scenariusza. Nie ma się czemu dziwić – rywalką Polki była Bojana Jovanovski, która w tym sezonie nie wygrała jeszcze ani jednego meczu.

Szybko przekonaliśmy się, że słaba forma Serbki to nie przypadek. W pierwszym secie na korcie rządziła tylko Radwańska, która nie pozwoliła rywalce na ugranie choćby honorowego gema. Trzykrotnie gra toczyła się co prawda na przewagi, Jovanovski miała kilka okazji na wygranie gema, lecz Polka dala jej srogą lekcję.

Zwycięstwo Radwańskiej także w drugiej odsłonie ani przez chwilę nie podlegało dyskusji. Druga rakieta świata zaczęła od przełamania rywalki, a potem przewagę spokojnie utrzymywała. Co prawda pozwoliła rywalce na nieco więcej, bo ta dwukrotnie wygrywała swoje gemy serwisowe, a nawet miała dwa break pointy.

Ostatecznie awans do drugiej rundy zajął Radwańskiej nieco ponad godzinę. Wygrała 6:0, 6:2, notując 22 uderzenia kończące przy dziewięciu niewymuszonych błędach. Co ciekawe, Jovanovski także skończyła pod tym względem na delikatnym plusie.

W drugiej rundzie z pewnością tak łatwo już nie będzie. Na Radwańską czeka bowiem triumfatorka ubiegłotygodniowego turnieju WTA w Strasbourgu – Caroline Garcia. Reprezentantka gospodarzy uporała się dziś z Lesią Curenko, wygrywając 6:3, 7:5, choć w drugim secie przegrywała już 0:4 i 2:5.

Agnieszka Radwańska (2) – Bojana Jovanovski (Serbia) 6:0, 6:2