Norymberga: Piter odpada w eliminacjach

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Katarzyna Piter nie zagra w turnieju głównym WTA w Norymberdze. Polka przegrała w pierwszej rundzie eliminacji z Cristiną Dinu 3:6, 6:3, 2:6.

Choć Piter wygrała już w karierze jeden mecz z Dinu, to Rumunka była faworytką tego meczu i lepiej go rozpoczęła. W trzecim gemie Dinu przełamała naszą reprezentantkę, a na koniec seta uzyskała jeszcze jednego breaka i wygrała partię otwarcia 6:3.

Druga odsłona była już dużo lepsza w wykonaniu Piter. Polka aż trzykrotnie przełamała rywalkę, a sama podanie straciła tylko raz. Dzięki temu Piter wygrała w drugim secie 6:3 i wszystko rozstrzygnęło się w trzeciej partii.

Niestety, w niej to Dinu była zdecydowanie lepsza. Wszystko przez ogromne problemy naszej tenisistki z serwisem – Piter nie zdołała wygrać ani jednego gema serwisowego. Właśnie przez to przegrała całe spotkanie 3:6, 6:3, 2:6.