Trnava: Kania zatrzymana w ćwierćfinale

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Paula Kania doznała porażki w ćwierćfinale turnieju ITF w Trnavie (łączna pula nagród 100 tys. dolarów). Sosnowiczanka uległa 1:6, 1:6 Zarinie Dijas.

Polkę czekało podwójnie trudne zadanie. Rywalka została rozstawiona z numerem 4, ale nie to stanowiło największy problem. Dijas mecz drugiej rundy zdążyła rozegrać w czwartek, a Kania prawie 3-godzinne spotkanie z Magdą Linette skończyła dobrze po 13.

Brak regeneracji i 155 minut gry w nogach dały się we znaki. 23-latka nie była w stanie postawić trudnych warunków rywalce. Ćwierćfinał trwał ledwie 42 minuty, a Kania ugrała dwa gemy. Jednego w pierwszym secie, jednego w drugim.

Dotkliwa porażka w kontekście rankingu już tak bolesna nie jest. Dwa wygrane mecze w Trnavie sprawią, że Polka awansuje na 148. miejsce w rankingu WTA.