Gwangju: zwycięski powrót Przysiężnego

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Michał Przysiężny, po tie breaku trzeciego seta, pokonał wyżej notowanego Go Soedę i awansował do drugiej rundy challengera w koreańskim Gwangju (pula nagród 50 tys. dol.).

W tym roku Przysiężny wystąpił tylko w Pucharze Davisa. 32-letni głogowianin od grudnia zmagał się z kontuzją kolana oraz pleców. Po intensywnych treningach (m.in. z Agnieszką Radwańską) zdecydował się na powrót do rywalizacji w Korei.

Przysiężny w pierwszej rundzie pokonał, w dwie godziny i 45 minut, rozstawionego z „trójką” Go Soedę 3:6, 6:2, 7:6(5). W decydującym secie Polak wybronił wszystkie trzy break pointy i triumfował w tie breaku.

O awans do ćwierćfinału Michał Przysiężny zagra z Australijczykiem Mattem Reidem (346 ATP), który zwycięstwo w pierwszej rundzie także zapewnił sobie pod tie breaku trzeciego seta (nad Włochem Samem Barrym).

Michał Przysiężny (Polska) – Go Soeda (Japonia, 3) 3:6, 6:2, 7:6(5)